Biz Kimiz?

Öncelikle; bir sevdamız var Onun İçin buradayız, çünkü her şeyin sevmekle başladığının farkındayız... Yıldırım Bisiklet Spor Kulübü, Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ilkeleri doğrultusunda kurulmuştur ve bu ilkeler ile bilinçli nesiller yetiştirmektedir. Yıldırım Bisiklet Spor Kulübü kurulduğu günden bugüne çalışmalarını aralıksız ve düzenli olarak sürdürmektedir. Kurulduğu günden bu yana, siyasetten, siyasi teşkilat ve kurumlardan uzak duran kulübümüz, tarafsız ve siyasetten uzak kimliği ile dikkat çekmiştir. Ülkemizdeki siyasi ve sosyal olumsuzlukların olduğu dönemlerde bile çalışmalarını ara vermeksizin devam ettirmiştir.

Amacımız

Gençleri ve çocukları kötü örnek teşkil eden mekânlardan ve arkadaşlıklardan, kişisel gelişimleri açısından zarar verici tüm unsurlardan uzak tutmak; Sosyal ve ahlâki gelişimlerine katkıda bulunan mekânlar oluşturmak, onların hoşça vakit geçirerek özgüven sahibi olmalarını sağlamaktır. Toplumda hiçbir ayrım yapmaksızın toplumun her kesiminden insana her türlü sosyal yardımda ve yardımlaşmayı arttırıcı kültürel ve sportif faaliyette bulunmak.Sosyal, kültürel, ruhi ve bedeni açıdan gelişmiş sağlıklı üreten, düşünen, milli ve manevi değerlere saygılı, eğitimli ve çağdaş sporu seven bir gençliğin oluşturulmasına katkı sağlamak.

DEĞERLERİMİZ

Gençlerin ve çocukların; Okulda ve okul dışında daha başarılı,sosyal ve girişimci,hayatın her alanında düzen ve disiplin sahibi,kültürel değerlerine bağlı,gelecek yıllarda topluma hizmet etmek için gönüllü ve hazır hale gelmelerini sağlamaktır.Tabiatın ve çevre güzelliklerinin korunmasını, tanıtılmasını ve bunlardan verimli bir şekilde faydalanmasını sağlayıcı sportif faaliyetlerde bulunmak.Yetiştireceğimiz genç ve çocuklarımızın, toplumda söz sahibi, sağduyulu bireyler olmasını sağlayarak, yaşanabilir, barış, sevgi ve kardeşlikle dolu bir dünya oluşturmak. Bu sayede sağduyulu toplumun temellerini atıp yetişmesini sağlayan dünyanın önde gelen sivil toplum kuruluşlarından biri haline gelmek.

© Copyright 2023 Yıldırım Bisiklet Spor Kulübü Tüm Hakları Saklıdır. Yazılım Geliştirme: fatihsoysal